Chromebooki HP i Lenovo powinny obsługiwać Steam

HP's Pro c640 G2 enterprise Chromebook is expected to get Steam support.

Oczekuje się, że HP, Lenovo, Acer i Asus będą jednymi z pierwszych firm, które wydadzą Chromebooki do gier. Zmiana kodu w Chromium Gerrit sugeruje, że dostawcy pracują na urządzeniach z Chrome OS, które będą obsługiwać Steam.

W styczniu 2020 r. Google zapowiedział, że przyniesie Steam do Chromebooków, a plan może zacząć nabierać kształtu. 9to5Google zauważył w sobotę zmianę kodu pokazującą listę modeli Chromebooka, które będą obsługiwać Steam :

  • Acer Chromebook 514 (CB514-1H)
  • Acer Chromebook 515
  • Acer Chromebook Spin 713 (CP713-3W)
  • Asus Chromebook Flip CX5 (CX5500)
  • Asus Chromebook CX9 (CX9400)
  • Chromebook HP Pro c640 G2
  • Nieznany Chromebook od Lenovo

Zapytany o raport, Acer powiedział Ars Technica, że „musi odroczyć się do Google w sprawie minimalnych wymagań / planów dotyczących Steam w Chrome.„Żaden inny producent laptopów nie skontaktował się z nami w celu publikacji. Google powiedział Ars Technica w przeszłości, że w Chromium Gerrit odbywa się wiele eksperymentów, więc może wyglądać inaczej, zanim zmiany uderzą w konsumentów.

To powiedziawszy, w zeszłym miesiącu Chromium Gerrit pokazał również pracę nad obsługą klawiatury RGB dla Chromebooków, co jest kolejnym znakiem, że Chromebooki do gier mogą nadejść.

Oczekiwane minimalne specyfikacje

Wygląda na to, że Chromebooki będą wymagały dość mocnych specyfikacji do uruchamiania Steam. Obecnie oczekiwane minimalne specyfikacje obejmują procesor Intel 11th-Gen i5 i 8 GB pamięci RAM. Jak zauważył 9to5Google, do listy mogą być dodawane inne Chromebooki, zwłaszcza że nie usłyszeliśmy jeszcze oficjalnego potwierdzenia od Google, Steam lub innych firm laptopowych. Publikacja wskazywała na link Chromium Gerrit pokazujący testy procesora Intel 10. generacji i AMD.

Co ciekawe, nie ma szczegółów na temat układów opartych na Arm. Chociaż nie ma Chromebooków z dedykowanymi procesorami graficznymi Nvidia, 9to5Google zauważył wkład Chromium Gerrit od pracowników Nvidii, że według niego „będzie używany wyłącznie przez maszynę wirtualną, która będzie używana przez Steam.„

Nvidia współpracuje z MediaTek, producentem wielu SoC opartych na Arm, które można znaleźć w Chromebookach, na platformie referencyjnej obsługującej Chromium, Nvidia SDK i Linux. Firma obiecała wprowadzić takie funkcje, jak śledzenie promieni i DLSS Nvidii do układów Arm i zaprezentowała takie funkcje, pracując na układzie MediaTek Kompanio 1200, który ma wylądować w Chromebookach. Ponieważ mówimy o pierwszych urządzeniach z systemem operacyjnym Chrome z dedykowanymi kartami graficznymi Nvidia, spodziewalibyśmy się, że te Chromebooki do gier będą również miały wyższą cenę.

Modele Chromebooków wyszczególnione w Chromium Gerrit są już dość drogie. Na przykład Chromebook Acer 515 zaczyna się obecnie od 650 USD, a Chromebook Asus Flip CX5 można znaleźć za 830 USD za pomocą i5. Chromebook C640 G2 firmy HP zaczyna się od 489 USD, ale kosztuje nawet 1254 USD za i5.

Dzięki wymachiwaniu Google Stadia ciekawie będzie zobaczyć kolejną próbę Google przyciągnięcia graczy na PC.

Aktualizacja 2/21/2022, 16:05. ET: Dodano komentarz od Acer. 

Ars Technica może uzyskać rekompensatę za sprzedaż z linków w tym poście za pośrednictwem programów partnerskich.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.