Chcesz usunąć Spotify? To są alternatywy

Replacing Spotify used to be difficult, but its competitors have caught up in many areas.

Dziś Spotify jest dominującą platformą muzyczną do przesyłania strumieniowego w kilku regionach, w tym w Stanach Zjednoczonych. Ale ostatnio użytkownicy Spotify byli bardzo zainteresowani wypróbowaniem czegoś nowego.

Niektórzy są po prostu ciekawi, co jeszcze tam jest, ponieważ od dawna używają Spotify, podczas gdy jego konkurenci nadal dojrzewają. Niektórzy starają się dokonać zmiany z powodu kontrowersji wokół umowy platformy z podcasterem Joe Roganem lub jej relacji finansowych z artystami.

Bez względu na powody, istnieje kilku ugruntowanych konkurentów, którzy oferują wiele takich samych funkcji jak Spotify. Szybko omówimy to, co je wyróżnia.

Będziemy koncentrować się na prawdziwych konkurentach Spotify, dlatego przyglądamy się usługom, które pozwalają przesyłać strumieniowo praktycznie każdą piosenkę na żądanie w dowolnym momencie i które oferują ściśle porównywalny zestaw funkcji do Spotify.

Ta lista nie jest wyczerpująca, ale są to usługi, które naszym zdaniem są wystarczająco dobre, aby zmiana z Spotify nie wydawała się obniżeniem.

Duży

Apple Music

Plany: 10 USD / miesiąc (osoba fizyczna), 15 USD / miesiąc (rodzina), 5 USD / miesiąc (głos, student)

To oczywisty wybór i nie bez powodu. Apple Music jest największym konkurentem Spotify, a ogólne wrażenia użytkownika są tak bliskie Spotify, jak to tylko możliwe.

Największa różnica między nimi polega na tym, że chociaż odkrycie muzyki Spotify ma główny komponent rekomendacji algorytmicznej (np. Lista odtwarzania Discover Weekly), Apple Music jest znacznie bardziej skoncentrowane na profesjonalnej kuracji ludzi, zarówno na ręcznie wykonanych listach odtwarzania, jak i przed-internetowych strumieniach radiowych z DJ-e na żywo.

Tak, na Spotify są profesjonalnie wyselekcjonowane listy odtwarzania, a na Apple Music są algorytmiczne stacje radiowe. Ale Apple wkłada znacznie więcej wysiłku w starannie dobrane rzeczy, podczas gdy jego zalecenia algorytmiczne i skojarzenia nie są tak silne.

Jimmy Iovine announces Apple Music in 2015.

Każdy nacisk ma oczywiście zalety i wady. Ale te dwie usługi mają najważniejszą wspólną cechę: każda z nich ma stosunkowo ogromną bibliotekę pojedynczych piosenek obejmujących wiele gatunków i epok. Możesz słuchać utworów à la carte i sortować je na listach odtwarzania tak bardzo, jak chcesz.

W szczególności Apple Music nie ma wolnego poziomu obsługiwanego przez reklamy, jak Spotify. Więc jeśli nie chcesz płacić 10 USD miesięcznie, to kosztuje abonament, nie jest to usługa dla ciebie.

W przypadku niektórych treści Apple Music oferuje również dźwięk wyższej jakości (poprzez bezstratne i Dolby Atmos), a także daje artystom nieco większy kawałek finansowego ciasta.

Plusy

  • Wyższa jakość dźwięku dla niektórych treści
  • Lepsza kuracja ludzi i programowanie radiowe na żywo
  • Rekompensuje artystom nieco lepiej
  • Ściślejsza integracja ze sprzętem, oprogramowaniem i usługami Apple (jeśli to twój ekosystem z wyboru)
  • Silniejsze włączenie osobistej biblioteki muzycznej

Wady

  • Szczególnie gorsze funkcje i zalecenia algorytmiczne
  • Chociaż istnieją aplikacje na Androida i Windows, Apple Music nie zawsze gra dobrze z inteligentnymi głośnikami lub innymi produktami, które nie są wytwarzane przez Apple
  • Mniejszy wybór podcastów

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.