CD Projekt Red ogłasza wstrzymanie sprzedaży w Rosji

Jak wszyscy wiemy, Rosja oficjalnie wypowiedziała Ukrainę wojnę z oświadczeniem, które złożyła w zeszłym tygodniu i rozpoczęła realizację operacji wojskowej. Po tych wiadomościach firmy z wielu sektorów, od energetyki po sport, od technologii po motoryzację, ogłosiły, że zdecydowały się nałożyć sankcje na Rosję.

W poście, który udostępniliśmy wam wczoraj, wspomnieliśmy, że pojawiło się oświadczenie dotyczące branży gier z Ukrainy. W wypowiedziach na Twitterze wicepremier Ukrainy Mychajło Fiodorow wezwał gigantów gier Xbox i Playstation oraz zaprosił firmy z branży gier i e-sportu do wycofania się z Rosji i Białorusi. W innym oświadczeniu Fiodorow błagał firmy zajmujące się grami, takie jak Bethesda, Konami, Tencent, Epic Games. Po tych oświadczeniach, nowy krok w kierunku Rosji wyszedł od bardzo znanej firmy produkującej gry.

Według doniesień jest twórcą i dystrybutorem znanych na całym świecie gier, takich jak Cyberpunk 2077 i seria Wiedźmin. Ponadto polski CD Projekt Red, który jest właścicielem platformy sprzedaży gier wideo GOG.com, ogłosił, że ma postanowiła nałożyć sankcje na Rosję i Białoruś. W składanych oświadczeniach stwierdzono, że sprzedaż gier w tych dwóch krajach została wstrzymana. Ponadto w oświadczeniu skierowanym do inwestorów stwierdzono, że skumulowany udział przychodów ze sprzedaży z obu krajów w ostatnich dwóch miesiącach wyniósł odpowiednio 5,4% i 3,7%.

W komunikacie wydanym przez w mediach społecznościowych, wypowiedzi zostały wykorzystane, „W związku z rosyjską okupacją w naszym sąsiednim kraju, Ukrainie, jako Grupa CD PROJEKT podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu sprzedaży naszych gier w Rosji i na Białorusi do odwołania .” Ponadto firma dodała: „Rozpoczęliśmy współpracę z naszymi partnerami, aby zatrzymać sprzedaż cyfrową i fizyczne dostawy w Rosji i na Białorusi wszystkich gier dystrybuowanych na platformie GOG, a także produktów CD Projekt”.

To oświadczenie stawia CD Projekt Red w gronie firm technologicznych, które nałożyły sankcje na Rosję. Wcześniej Apple ogłosił, że zawiesza sprzedaż w kraju. Dodatkowo Spotify zamknął swoje biuro w Rosji i zablokował treści należące do mediów państwowych. Wreszcie, inni giganci technologii, tacy jak Google, Meta i Twitter, ogłosili, że postanowili nałożyć sankcje na kraj.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.