Będziesz potrzebować konta Microsoft, aby skonfigurować przyszłe wersje systemu Windows 11 Pro

You’ll need a Microsoft account to set up future versions of Windows 11 Pro

Teraz, gdy wydano pierwszą dużą aktualizację systemu Windows 11 po wydaniu, Microsoft rozpoczął testowanie ogromnej kolekcji nowych funkcji, zmian interfejsu użytkownika i przeprojektowanych aplikacji w najnowszym podglądzie Windows Insider dla użytkowników kanału Dev. Ogólnie rzecz biorąc, zmiany są znaczące i przydatne—jest zmieniony Menedżer zadań, foldery dla przypiętych aplikacji w menu Start, odnowiona możliwość przeciągania elementów na pasek zadań (jak można w systemie Windows 10) ulepszenia trybów „Nie przeszkadzać i ostrość”, nowe gesty ekranu dotykowego, oraz długa lista innych poprawek i ulepszeń.

Ale na dole dziennika zmian znajduje się jeden niepożądany dodatek: podobnie jak Home edycja systemu Windows 11, wersja Pro będzie teraz wymagać połączenia z Internetem i konta Microsoft podczas konfiguracji. W bieżącej wersji systemu Windows 11 nadal można utworzyć lokalne konto użytkownika podczas konfiguracji, nie podłączając komputera do Internetu – coś, co działało również w domowej wersji systemu Windows 10, ale zostało usunięte w 11. To obejście nie będzie już dostępne w żadnej edycji w przyszłości, z wyjątkiem zmiany planów Microsoftu.

Podczas gdy większość urządzeń wymaga logowania, aby w pełni włączyć sklepy z aplikacjami, pamięć w chmurze oraz udostępnianie i synchronizację różnych urządzeń, Windows 11 wkrótce stanie się jedynym ważnym systemem operacyjnym dla konsumentów, który wymaga logowania konta, aby umożliwić nawet podstawową funkcjonalność. Komputery Mac firmy Apple nadal pozwalają na tworzenie konta lokalnego podczas konfiguracji, a podczas konfigurowania iPhone’ów i iPadów można pominąć logowanie (czasami jednak wymagane jest połączenie z Internetem w celu aktywacji urządzenia). Android również potrzebuje konta internetowego do aktywacji, ale nie wymaga logowania, aby przejść do ekranu głównego. Nawet system operacyjny Chrome ma tryb gościa, którego można użyć do umożliwienia podstawowego przeglądania bez konta użytkownika.

Ta zmiana nie powinna mieć wpływu na nikogo, kto już skonfigurował system Windows z kontem lokalnym, ani nie wpłynie na osoby, które używają nazwy użytkownika i hasła podanych w miejscu pracy, aby zalogować się na swoje komputery robocze. Jest to jednak frustrująca zmiana dla osób, które regularnie konfigurują nowe instalacje systemu Windows do programowania lub testowania lub dla każdego, kto próbuje skonfigurować nowy komputer w miejscu bez połączenia z Internetem. Dostępnych jest kilka zrzędliwych obejść, zwykle obejmujących łączenie się z Internetem, a następnie rozłączanie się z nim podczas konfiguracji, ale moje doświadczenia z nimi zostały trafione lub pominięte. Dla tych, którzy chcą korzystać z konta lokalnego, najlepszym rozwiązaniem jest utworzenie konta Microsoft z nagrywarką do użycia podczas konfiguracji, a następnie utworzenie nowego lokalnego konta użytkownika lub wylogowanie się z konta Microsoft po uruchomieniu systemu operacyjnego.

Nie wiemy, kiedy wymaganie konta Microsoft dla systemu Windows 11 Pro lub jakakolwiek inna zmiana w tej wersji zostanie udostępniona ogółowi społeczeństwa. Firma powiedziała, że zamierza wprowadzać „ciągłe” zmiany w systemie operacyjnym, ale także, że niektóre funkcje przetestowane w kanale Dev Insider mogą nigdy nie zostać opublikowane.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.