Apple zezwala teraz na aplikacje niepubliczne w App Store

A large OLED screen on a desk in a dark room

Apple dodało nową funkcję dla programistów aplikacji, która powinna okazać się przydatna w przypadku narzędzi wewnętrznych i innych aplikacji, które są przeznaczone dla określonego zestawu użytkowników, ale nie dla całego świata: aplikacje niepubliczne.

Utworzenie aplikacji nienotowanej na liście oznacza, że nie pojawi się „w żadnym” App Store kategorie, rekomendacje, wykresy, wyniki wyszukiwania lub inne oferty ”według Apple. Jedynym sposobem na dostanie się do aplikacji jest ten link – lub przez Apple Business Manager lub Apple School Manager.

Programiści muszą złożyć wniosek o otrzymanie linku, który może wskazywać na ich aplikację. Dokumentacja Apple dotycząca tej funkcji jest nieco głębsza dla każdego z możliwych przypadków:

Jeśli Twoja aplikacja nie została przesłana do recenzji lub została już zatwierdzona do publicznego pobrania na App Store, wystarczy wypełnić formularz zapytania. Jeśli Twoja aplikacja została już zatwierdzona do prywatnego pobrania w Apple Business Manager lub Apple School Manager, musisz utworzyć nowy rekord aplikacji App Store Connect, prześlij plik binarny i ustaw metodę dystrybucji na Publiczne przed wypełnieniem formularza żądania.

Warto zauważyć, że ten proces nie będzie działał jako zamiennik TestFlight, ponieważ Apple odrzuci żądania związane z aplikacjami, które są „w wersji beta lub w wersji wstępnej.„

Poza tym firma nie szczegółowo opisała, które żądania lub aplikacje zostaną odrzucone lub nie. Określa, że ten proces usuwania z listy i łączenia jest idealny dla aplikacji dla określonych organizacji, wydarzeń specjalnych lub badań naukowych. Ale nie mówi, czy Apple odrzuci żądania aplikacji używanych do innych celów, poza przykładem wersji beta / przedpremierowej.

Najlepsze, co musimy tam zrobić, to ten akapit na górze formularza zapytania:

Twoja aplikacja może kwalifikować się do dystrybucji w App Store, jeśli jest przeznaczona dla ograniczonej grupy odbiorców. Przykłady obejmują aplikacje dla pracowników, aplikacje na określone wydarzenia, aplikacje sprzedażowe lub aplikacje badawcze. Aplikacje nienotowane są dystrybuowane za pomocą bezpośredniego łącza do strony produktu aplikacji w App Store, ale nie pojawiają się w kategoriach App Store, wynikach wyszukiwania ani innych listach App Store.

Aby uzyskać więcej informacji oraz linki do formularzy i etapów procesu, odwiedź dokumentację programistyczną Apple na ten temat.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.