Apple naprawia poważne błędy w aktualizacjach oprogramowania iOS, iPadOS, macOS i watchOS

An iPad with the screen on

Dzisiaj Apple wydało kilka nowych aktualizacji systemu operacyjnego dla społeczeństwa: iOS 15.3, iPadOS 15.3, macOS Monterey 12.2, watchOS 8.4, tvOS 15.3 i HomePod Software 15.3.

Informacje o aktualizacji tych wydań są jednymi z najszczuplejszych, jakie widziałem. iOS, iPadOS i macOS po prostu stwierdzają, że aktualizacja „obejmuje poprawki błędów i aktualizacje zabezpieczeń” i jest „zalecana wszystkim użytkownikom.„

iOS i iPadOS 15.3 nie dodają żadnych nowych funkcji skierowanych do użytkownika. Raczej rozwiązują kilka kluczowych problemów bezpieczeństwa. Najbardziej zauważalna jest podatność na zero, która była wykorzystywana na wolności. Śledzone jako CVE-2022-22587, zagrożenie wynika z błędu uszkodzenia pamięci w IOMobileFrameBuffer. Hakerzy, którzy pomyślnie wykorzystają błąd, mogą wykonać złośliwy kod z uprawnieniami jądra na wrażliwych urządzeniach. Luka dotyczy również systemu macOS Monterey.

„Apple zdaje sobie sprawę z raportu, że ten problem mógł być aktywnie wykorzystywany” – powiedział Apple w środowych notatkach z wydania.

Apple załatało również wcześniej zgłoszoną lukę Safari, która pozwoliła stronom korzystającym ze wspólnego interfejsu API IndexedDB na dostęp do nazw baz danych z innych stron internetowych. Pamiętaj, że wpłynęło to również na inne przeglądarki na iOS, a nie tylko na Safari (ponieważ wszystkie przeglądarki internetowe na iOS muszą korzystać z WebKit). macOS 12.2 naprawia ten sam błąd w wersji Safari na komputery stacjonarne. (W przeciwieństwie do iOS istnieją przeglądarki internetowe macOS, których to nie dotyczy.)

Pełna lista aktualizacji zabezpieczeń w iOS i iPadOS znajduje się na stronie pomocy technicznej Apple na ten temat. Istnieje również podobna strona dla macOS.

macOS 12.2 w końcu sprawia, że Apple Music jest w pełni natywny i oparty na AppKit w macOS, a aktualizacja poprawia płynność przewijania w Safari na komputerach Mac z wyświetlaczami ProMotion 120 Hz.

Jeśli chodzi o aktualizację Apple Watch, chodzi o poprawki błędów. W szczególności watchOS 8.4 rozwiązuje powszechny problem, który uniemożliwił niektórym właścicielom Apple Watch Series 7 prawidłowe ładowanie urządzenia z niektórych ładowarek.

Aktualizacje oprogramowania Apple TV i HomePod również się dzisiaj pojawiły. Aktualizacja HomePod 15.3 „dodaje obsługę rozpoznawania głosu Siri dla maksymalnie sześciu użytkowników w domu w języku angielskim (Indie) i włoskim (Włochy)” oraz „poprawy wydajności i stabilności.„Mini HomePod został wprowadzony na rynek we Włoszech i Indiach pod koniec ubiegłego roku.

Apple nie opublikowało żadnych szczegółów na temat aktualizacji tvOS, ale ta aktualizacja prawdopodobnie oferowała również poprawę wydajności i stabilności pod maską.

Apple było również zajęte poza zasięgiem aktualizacji oprogramowania w tym tygodniu. Od miesięcy użytkownicy narzekają programistom na problemy z synchronizacją iCloud wraz z komunikatami o błędach, które mówią: „żądanie nie powiodło się z kodem statusu HTTP 503.„Deweloperzy szybko rozpoznali, że był to problem po stronie Apple, nawet jeśli wielu użytkowników uznało, że wina leży po stronie programistów.

Teraz programiści mówią na Twitterze i gdzie indziej, że błąd iCloud Sync wydaje się być naprawiony. Apple nie wydało jeszcze publicznego oświadczenia na ten temat.

Wszystkie wyżej wymienione aktualizacje oprogramowania są dostępne dla wszystkich obsługiwanych urządzeń od dziś.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.