Apple doda piąty głos Siri w języku angielskim w iOS 15.4

A black smartphone with two cameras.

Siri ma już cztery akcentowane w Ameryce głosy angielskie, ale Apple doda piąty w iOS 15.4. Nowy głos ma na celu po raz pierwszy zapewnić opcję neutralną pod względem płci, jak donosi Axios.

Głos jest oznaczony jako „Voice 5” w panelu Ustawienia w bieżącej wersji beta, chociaż programista Steve Moser zauważył na Twitterze, że pod maską głos nazywa się „Quinn”. Apple potwierdziło Axios, że głos jest zbudowany z nagrań członka społeczności LGBTQ +. Moser napisał również na Twitterze przykład tego, jak brzmi nowy głos:

Przez większość czasu, odkąd Siri po raz pierwszy stała się podstawową funkcją iPhone’a w 2011 roku, głos kobiecy był domyślny. Zmieniło się to w zeszłym roku, gdy Apple zmieniło konfigurację iPhone’a, aby zachęcić użytkownika do wybrania głosu męskiego lub żeńskiego podczas pierwszego uruchamiania iPhone’a, bez domyślnego wyboru.

Apple wysłało do Axios następujące oświadczenie dotyczące nowego głosu dodanego w iOS 15.4 beta :

Cieszymy się, że możemy wprowadzić nowy głos Siri dla osób mówiących po angielsku, dając użytkownikom więcej opcji wyboru głosu, który do nich przemawia. Miliony ludzi na całym świecie codziennie polegają na Siri, aby pomóc w wykonywaniu zadań, dlatego staramy się, aby doświadczenie było jak najbardziej spersonalizowane.

Apple dodało także w zeszłym roku trzecie i czwarte amerykańskie głosy Siri w języku angielskim – głosy kobiet i mężczyzn, które mają reprezentować mowę Afroamerykanów.

Oprócz tych pięciu głosów w języku angielskim w USA, Apple oferuje głosy Siri w wielu innych językach, w tym kantońskim, mandaryńskim, duńskim, holenderskim, fińskim, francuskim, niemieckim, hebrajskim, włoskim, japońskim, koreańskim, malajskim, norweskim Bokmål, portugalskim, rosyjskim, Hiszpański, szwedzki, tajski i turecki. Istnieje również kilka regionalnych lub akcentujących odmian w tych językach, takich jak chilijski, meksykański, hiszpański i amerykański wariant hiszpańskiego.

Inne zmiany w nadchodzącym iOS 15.4 obejmują możliwość używania Face ID podczas noszenia maski na twarz, obsługę dual-sim 5G, możliwość ustawienia preferowanej usługi strumieniowego przesyłania muzyki i wiele innych.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.