Aplikacja Xbox dodaje ostrzeżenie o zgodności z komputerami PC

Firma Microsoft aktualizuje aplikację Xbox, aby ułatwić przeglądanie jeśli gry, w które chcesz zagrać, będą działać dobrze na twoim komputerze.

Aplikacja Xbox otrzymała aktualizację, która teraz pokazuje, czy niektóre wybrane gry będą dobrze działać na twoim komputerze. Wygląda na to, że Microsoft wciąż jest w trakcie wprowadzania tego na miejsce, więc nie każda gra w bibliotece została jeszcze skatalogowana.

Wyświetlanie aplikacji Xbox

Po wybraniu gry z aplikacji Xbox prawdopodobnie zobaczysz jedną z dwóch ikon z towarzyszącym tekstem pod przyciskiem Zainstaluj. Jeśli gra nie została jeszcze sprawdzona, zobaczysz małą szarą ikonę i komunikat „Kontrola wydajności jeszcze niedostępna”.

W przeciwnym razie pojawi się mała zielona ikona wraz ze słowami „Powinno grać świetnie na tym komputerze”.

Jak wskazuje The Verge, sformułowanie o braku dostępności czeków „jeszcze” sprawia wrażenie, że jest to coś, co Microsoft konfiguruje przynajmniej częściowo ręcznie. Innymi słowy, zamiast używać narzędzi do wykrywania, które sprawdzają wymagania i specyfikacje, może tworzyć własną bazę danych gra po grze.

Wyświetlanie aplikacji Xbox

W chwili pisania tego tekstu Microsoft nie skomentował oficjalnie nowej funkcji. Kryteria stosowane do określenia wydajności i czasu, jaki może zająć skatalogowanie całej biblioteki, pozostają na razie niepewne.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.