Amazon podniesie roczną cenę Prime w USA

A package with the name

Amazon podniesie cenę swojego członkostwa Prime do 139 USD rocznie w Stanach Zjednoczonych, w porównaniu z poprzednią ceną 119 USD. Dla tych, którzy subskrybują z miesiąca na miesiąc, miesięczna opłata wzrośnie z 12,99 USD do 14,99 USD.

Jeśli chodzi o nowe rejestracje, nowa cena wejdzie w życie wkrótce: 18 lutego. Zmiana nastąpi z pierwszą datą odnowienia po 25 marca dla obecnych członków.

Amazon podał jako powód wyższe koszty transportu i płace, a także rozszerzone produkty i usługi w ramach członkostwa.

Firma ogłosiła zmianę w kwartalnych i rocznych sprawozdaniach z zysków inwestorom, która wykazała zmniejszone zyski w wyniku rosnących wydatków. Usługa miała 200 milionów subskrybentów na całym świecie w ubiegłym roku.

Amazon po raz trzeci podniósł ceny w USA od czasu wprowadzenia Prime w 2005 roku. Poprzedni raz był w 2018 r., Kiedy roczna cena wzrosła z 99 USD do 119 USD. W 2014 r. Cena zmieniła się z początkowego kosztu 79 USD na 99 USD.

Członkostwo Prime obejmuje kilka różnych, czasem niezwiązanych ze sobą korzyści. Obejmują one bezpłatną wysyłkę dwóch dni, jednego dnia lub tego samego dnia na wiele produktów w sklepie internetowym Amazon, dostęp do streamingu wideo i usług muzycznych firmy. Korzyści dla użytkowników platformy wideo do gier Twitch, dostęp do narzędzia do biblioteki zdjęć, ekskluzywne oferty, bezpłatny dostęp do niektórych audiobooków i wiele innych.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.