Activision Blizzard i Epic zawieszają sprzedaż w Rosji

Activision Blizzard dołącza do rosnącej listy firm zajmujących się grami, które przestały prowadzić działalność w Rosji. Ogłaszając swoje plany przejęcia Activision Blizzard w styczniu, Microsoft podjął działania w celu zakazania sprzedaży swoich produktów i usług w Rosji i na Białorusi.

Nawet po ogłoszeniu Activision Blizzard, Epic Games stwierdziło, że ich sprzedaż została wstrzymana w Rosja, ale rosyjscy gracze nie mieliby dostępu do gier. Rzućmy okiem na szczegóły blokady dostępu wprowadzonej przez Activision Blizzard.

Prezes Activision Blizzard, Daniel Alegre, w publicznym liście do pracowników firmy w Rosji ogłosił, że zawiesza sprzedaż swoich gier i przedmiotów w grach w . Ten ruch uniemożliwia Rosji dokonywanie jakichkolwiek nowych transakcji z Activision Blizzard, które obejmują zarówno sprzedaż gier, jak i zakupy w grze. Istnieje zakaz, który obejmuje nie tylko gry na konsolę Xbox, ale także produkty związane z Windows, Office i Microsoft.

W komunikacie prasowym nie określono, czy zakaz obejmuje zarówno gry cyfrowe, jak i fizyczne. Podkreśla również niektóre wkłady firmy i jej pracowników w Ukrainę, a także oferuje dodatkowe zasoby pracownikom dotkniętym wojną.

Alegre napisał w liście: „Robimy wszystko, co możliwe, aby pomóc pracowników i ich rodzin bezpośrednio dotkniętych tą tragedią. Jeśli Ty lub współpracownik potrzebujecie wsparcia, nie wahajcie się skontaktować się ze swoim przełożonym lub lokalnym działem zasobów ludzkich. Przypominam również, że mamy również Program Wsparcia Pracowników dla tych, którzy potrzebują wsparcia emocjonalnego w tym trudnym czasie.” mówi.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.